Хофенхайм - Сити
Бауман срещу Сане

Сити спечели в Германия с късен гол, Юве – с хеттрик на Дибала

Манчестър Сити спечели с 2:1 над Хофенхайм в двубой от група F на Шампионската лига. По същото време Паоло Дибала вкара хеттрик за Ювентус за успеха с 3:0 над Йънг Бойс.

Сити получи гол в 44-а секунда

Историческият първи мач за Хофе в Лигата в Германия започна бурно. Домакините реализираха още в 44-ата секунда чрез Ишак Белфодил. Тимът на Пеп Гуардиола обаче наложи тотално надмощие и изравни в осмата минута чрез Агуеро. Той се възползва от отличен пас на Лирой Сане.

Кайл Уокър фаулира Кадержабек

Последваха пропуски на английския отбор, а освен това вратарят Оливер Бауман спаси удари на Стърлинг и Агуеро. Така резултатът на почивката бе равен.

Давид Силва пак бележи срещу отбор от Германия

В 73-ата минута Манчестър Сити поиска дузпа за нарушение на вратаря Оливер Бауман срещу Лирой Сане. Словенският рефер Дамир Скомина обаче не отсъди такава. Гостите все пак изпълниха целта си и стигнаха до пълния успех с гол на Давид Силва в 86-ата минута. Това бе шесто попадение за него за клуба в турнира, като пет от тях са срещу германски отбори.

Давид Силва вкара победния гол

Хофе не можеше да разчита на титулярните си защитници Кевин Фогт, Ермин Бичакчич, Ховард Нордвайт и Нико Шулц. Вместо тях играха резерви и младоци като 21-годишният Щефан Пош и 20-годишният Джъстин Хоогма.

Юве - Йънг Бойс
Паоло Дибала празнува хеттрика си
Ювентус постави нов клубен рекорд

В другия ранен мач от Шампионската лига Ювентус надви Йънг Бойс с 3:0 в Торино. Точен за Старата госпожа на три пъти бе Пауло Дибала (5`, 33`, 69`). В 78-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на гвинееца Мохамед Али Камара. Швейцарците имаха само един точен удар – в 61-а минута при резултат 0:2.

Бианконерите записаха девета победа от началото на сезона в също толкова срещи. Така Юве постави нов клубен рекорд. Предишният бе от сезона 1930/1931 – осем успеха на старта.

Тимът на Масимилиано Алегри бе без наказания Кристиано Роналдо, но показа, че е достатъчно силен и без него. Освен че вкара три гола, Дибала имаше още три отлични възможности, удари една греда и имаше сериозни претенции за дузпа.

Ювентус вече не е губил в 19 срещи на свой терен в Шампионската лига, като в 12 от тях не допусна гол.