Манчестър Сити - Уулвърхемптън
Снимка: twitter.com/mancity

Сити спечели след спорна дузпа и червен картон

Mанчестър Сити взе шеста поредна победа във Висшата лига – 1:0 над Уулвърхемптън. Успехът на „Етихад“ оставя тима на върха в класирането в Англия.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Рахийм Стърлинг. Той вкара в 66-ата минута от спорна дузпа. Наказателният удар беше отсъден след консултация с ВАР за игра с ръка на Жоао Моутиньо. Повторенията обаче показаха, че топката го удря в мишницата. Голът е под номер 100 за Стърлинг във Висшата лига.

В края на първото полувреме реферът Джон Мос изгони и Раул Хименес от Уулвс. Двата жълти картона бяха показани в разстояние на 31 секунди. Първият – за нарушение срещу Родри, вторият – за блокиране на бързото изпълнение на свободния удар.

Сити иначе имаше 24 удара към вратата, вълците – едва три. Вратарят Са спаси куп положения, Коуди изчисти топката от голлинията, същото направи и Килман. В края Килман можеше да изравни, но Едерсон спаси. Така Уулвс остава без гол в четири срещи и има само един в последните шест.