Фулъм - Манчестър Сити

Сити спечели с 3:0, Агуеро вкара след 417 дни

Манчестър Сити стигна до успех над Фулъм с 3:0 при визитата си на „Крейвън Котидж“ в 28-я кръг на Висшата лига. Така тимът на Пеп Гуардиола увеличи аванса си на върха на 17 точки. Сити има 71, вторият Манчестър Юнайтед – 54. Юнайтед обаче е играл два мача по-малко.

Първото полувреме предложи равностойна игра. Домакините имаха няколко опасни центрирания в наказателното поле, гостите – няколко точни удара във вратата на Алфонс Ареола. Втората част обаче изцяло се разви в полза на лидера в класирането.

Тон за победата даде Джон Стоунс, който засече центриране на Жоао Кансело в 47-ата минута. Впоследствие Габриел Жезус в 56-ата минута покачи на 0:2. Само четири минути по-късно Серхио Агуеро сложи точка на спора – 0:3. Агуеро вкара за първи път във Висшата лига от 417 дни. Предишното му попадение беше срещу Шефилд Юнайтед през януари 2020-а.

Фулъм остава в зоната на изпадащите, с равен брой точки с Брайтън. И двата тима имат по 26, но столичани са изиграли два мача повече.