Борусия Дортмунд - Манчестър Сити

Сити спечели с 2:1 след обрат в Дортмунд

Манчестър Сити спечели с 2:1 в Борусия Дортмунд и се класира за втори полуфинал в Шампионската лига в историята си. Тимът на Пеп Гуардиола мина през обрат, за да спечели със същия резултат, с който го направи и в първия мач. Съперник на полуфинала е ПСЖ, който вчера се справи с Байерн.

Сити започна слабо и заслужено беше наказан от жълто-черните. Голът за 1:0 вкара 17-годишният Джъд Белингам в 15-ата минута. Националът на Англия се разписа с великолепен удар от границата на наказателното поле.

Гостите, които играха без чист нападател, се раздвижиха и стигнаха до удар в гредата на Де Бройне. После пък Белингам изчисти шут на Марез от голлинията. Ключовият момент дойде в 54-та минута. Тогава реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Джан, макар че бранителят първо изчисти топката с глава. Марез вкара за 1:1 от бялата точка и обърна изцяло развоя на двубоя. Фил Фоудън направи 1:2 15 минути преди края.

Пеп Гуардиола стигна до полуфинал в турнира за първи път от 2016-а. Тогава той беше начело на Байерн.