Сити - Палас

Сити се закопа с късен автогол на Фернандиньо

Манчестър Сити допусна нова издънка в битката за титлата. Шампионът направи 2:2 у дома с Кристъл Палас в 23-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините влязоха в двубоя с единствената цел да съкратят изоставането до лидера Ливърпул. Но получиха гол с първия точен удар на Палас. Негов автор бе новото попълнение на лондончани Ченк Тосун, реализирал след асистенция на Кейхил.

След почивката шампионите натиснаха в търсене на изравнително попадение. Те имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Жайро Ридевалд. Реферът съдия Греъм Скот обаче се консултира с ВАР и не посочи бялата точка.

Серхио Агуеро все пак възстанови паритета след отлично центриране на резервата Габриел Жезус. Голът за 1:1 падна в 82-ата минута. Малко след това аржентинският голмайстор на небесносините вкара и за 2:1. В добавеното време на срещата обаче гостите стигнаха до точката след контраатака, при която Вилфред Заха центрира остро по земя, а Фернандиньо си отбеляза нещастен автогол.

Така Палас отново спъна Сити. През миналия сезон орлите прибраха всички точки след изненадващ успех с 3:2 на „Етихад“. Тимът на Пеп Гуардиола изостава на 13 точки от първата позиция, а Ливърпул има и два мача по-малко.