Юнайтед - Саутхемптън
Лукаку празнува победния гол за Юнайтед

Сити се върна на върха, Юнайтед пречупи Саутхемптън

Манчестър Сити постигна минимален успех с 1:0 при гостуването си на Борнемут в 29-ия кръг на Висшата лига. С трите точки шампионът се върна на първото място в класирането. Ливърпул обаче има мач по-малко.

Гражданите наложиха контрол върху събитията, но чистите голови ситуации през първата част липсваха. Освен това Кевин Де Бройне получи травма и бе заменен Рияд Марез. Влизането на алжиреца обаче се оказа ключово. В 55-та минута той получи топката от Давид Силва и преодоля Артур Боруц за 0:1. Сити на няколко пъти можеше да реши всичко с втори гол. Пропуски обаче направиха Агуеро, Стърлинг и Отаменди.

Юнайтед измъкна 3:2 срещу Саутхемптън

Градският съперник Манчестър Юнайтед постигна труден успех при домакинството си на Саутхемптън с 3:2. Светците поведоха чрез Ян Валери в 26-та минута и се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Червените дяволи обърнаха развоя с два бързи гола в рамките на пет минути. Първо Андреас Перейра изравни. После той асистира на Ромелу Лукаку за 2:1. Джеймс Уорд-Праус възстанови равенството четвърт час преди края. Но с втория си гол в мача Лукаку донесе успеха на играчите на Оле Гунар Солскяр.

Така Юнайтед продължава без загуба в Премиършип под негово ръководство. Саутхемптън пък остава близо до опасната зона, като е на две точки пред Кардиф.