Сити - Кардиф

Сити се върна на върха, Тотнъм спечели на новия стадион

Манчестър Сити се върна на върха в Англия след лесна победа над затъналия Кардиф. Шампионите спечелиха с 2:0 с голове на Кевин де Бройне и Лирой Сане.

Тимът на Пеп Гуардиола записа осма порена победа във Висшата лига и вече има 80 точки – една повече от Ливърпул. До края на сезона остават шест кръга. Кардиф е на 18-о място, на пет точки от спасителното 17-о. Хъдърсфийлд и Фулъм вече изпаднаха в Чемпиъншип.

Гуардиола направи доста промени. Стърлинг, Бернардо Силва, Давид Силва, Уолкър и Отаменди получиха почивка, а Серхио Агуеро не бе в групата. Сити имаше смазващо превъзходство от първата минута. Тимът записа 27 удара, 11 от които точни.

Сити печели с лекота

Резултатът беше открит още в шестата минута. Де Бройне се измъкна на скорост и със силен шут с левия крак насочи топката в близкия ъгъл. С доста късмет Кардиф дълго удържаше изоставане от един гол. Минута преди края на полувремето обаче шампионът удвои аванса си. Жесус свали топката с гърди към Сане, който отбеляза за 2:0. След почивката домакините пропуснаха много възможности да увеличат преднината си. Първият точен удар за Кардиф бе чак в 75-ата минута.

Тотнъм

Тотнъм откри новия си стадион с победа

В същото време Тотнъм откри новия си стадион с победа с 2:0 срещу Кристъл Палас. Сон и Ериксен вкараха головете, които сложиха край на серията от пет поредни мача без успех. Шпорите имат 63 точки и се върнаха на трета позиция. Те имат точка пред Арсенал и Челси, но артилеристите имат мач по-малко. Шести с 61 точки е Манчестър Юнайтед.