Лийдс - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/lufc

Сити се справи с Лийдс, Холанд вкара два

Манчестър Сити записа комфортна победа с 3:1 над Лийдс и се върна на второто място в класирането във Висшата лига. Тимът на Хосеп Гуардиола събра 35 точки – пет по-малко от Арсенал.

Шампионите започнаха силно, но изпуснаха няколко положения. „Герой“ в това отношение беше Джак Грийлиш, пропилял три отлични възможности. Все пак гостите стигнаха до гол в добавеното време на първата част. Тогава се разписа Родри.

След почивката дойдоха минутите на Ерлинг Холанд. Голмайсторът на Висшата лига вкара на два пъти. Норвежецът го направи първо в 51-ата, а след това и в 64-ата минута. И в двата случая асистенцията беше на Джак Грийлиш. Холанд има вече 20 попадения в елита в 14 срещи за Сити. Той е роден в Лийдс и точно в родния си град постави рекорд за футболист, стигнал най-бързо до 20 гола във Висшата лига. Норвежецът обаче не празнува, защото подкрепя именно йоркшърци.

Лийдс върна един гол в 73-ата минута чрез Патрик Щруйк, но не стигна до нищо повече. Белите остават 15-и с 15 точки, само на две от зоната на изпадащите.