Нюкасъл - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/premierleague

Сити се разправи с Нюкасъл, Уулвс и Челси се занулиха

Шампионът на Англия Манчестър Сити победи лесно във визитата си на Нюкасъл с 4:0. Успехът е осми поред за тима на Хосеп Гуардиола. Освен това Сити ще посрещне Коледа на върха. В предишните два случая – през 2011-а и през 2017-а – клубът завърши сезона с титлата. Тимът има четири точки аванс пред втория Ливърпул и шест пред третия Челси.

Освен това Сити постави два рекорда. Победата е под номер 34 за календарната година в елита и под номер 17 във визитата. И двете постижения вече са на името на клуба от Манчестър.

Рубен Диаш откри на „Сейнт Джеймсис Парк“ още в петата минута след пас на Жоао Кансело. Самият Кансело покачи на 0:2 в 27-ата минута. Той размени подавания с Марез и заби топката в мрежата със страховит шут.

След час игра Сити сложи точка на спора с гол за 0:3. Негов автор беше Марез, който вече има 50 попадения за клуба. В края Габриел Жезус изведе Рахийм Стърлинг на празна врата и той направи 0:4.

В другия ранен мача Уулвърхемптън и Челси направиха скучно 0:0 в мъглата на „Молиню“. Челси завърши без точен удар, докато Уулвс все пак имаше два – до 43-ата минута. Освен това попадение за вълците в началото беше отменено заради засада. Сините от Лондон поискаха отлагане на мача, тъй като имат седем заразени с коронавирус. Висшата лига обаче отказа. Така Челси остава със само две победи в последните си седем срещи.