Манчестър Сити - Евертън
Снимка: twitter.com/everton

Сити се подхлъзна срещу Евертън, Юнайтед би трудно

Манчестър Сити завърши 2023 година с издънка – 1:1 срещу Евертън.

Ерлинг Холанд се нуждаеше от медицинска помощ след сблъсък с Бен Годфрей в началото, но откри резултата в 24-ата минута, завършвайки великолепна атака. Това е 21-о попадение за него във Висшата лига от лятото. И 27-о във всички турнири.

В лудото второ полувреме Евертън изравни чрез отличен гол на Демарай Грей в 64-та минута. Сити натисна отчаяно, включително в 11-те минути добавено време, но не стигна до нов гол.

Шампионът на Англия изостава на четири точки от първия Арсенал. Артилеристите обаче имат мач по-малко – визита на Брайтън по-късно днес. Сити има 36 точки, Арсенал – 40. Евертън има 15 точки – две повече от 18-я Уулвърхемптън.

Градският съперник Манчестър Юнайтед победи трудно с 1:0 именно Уулвърхемптън по-рано днес. Единственото попадение вкара Маркъс Рашфорд. Той започна на пейката заради дисциплинарни проблеми. После обаче се разписа за 12-и път като резерва. Рашфорд вкара четвърт час преди края, за да качи Юнайтед на четвърто място. Червените дяволи имат 32 точки – две повече от петия Тотнъм.

Иначе в 84-ата минута Рашфорд отново матира Са, но попадение не беше зачетено след намеса на ВАР. Причината – игра с ръка в атаката за гола. В четвъртата минута на добавеното време Де Хеа спаси трите точки за Юнайтед, изваждайки удар на Раул Хименес.