Уотфорд - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/WatfordFC

Сити се качи на върха за първи път през сезона

Манчестър Сити се качи на първото място в Англия за сефте през този сезон. Шампионите победиха Уотфорд с 3:1 и събраха 35 точки. Ливърпул е втори с 34, Челси е трети с 33.

Тимът на Хосеп Гуардиола нямаше никакви проблеми срещу Уотфорд. Рахийм Стърлинг откри още в четвъртата минута, засичайки отлично центриране на Фил Фоудън. Това е 11-и гол за Стърлинг срещу Уотфорд в кариерата му. После вратарят на домакините Даниел Бахман спаси три чисти положения за 0:2. И той обаче капитулира в 31-ата минута. Бахман спаси удар на Гюндоган, но топката стигна до Бернардо Силва, който с лекота реализира.

След час игра отново Бернардо Силва вкара за 0:3. В 74-ата минута Ернандес удари греда и прати топката в мрежата за 1:3. За повече обаче Уотфорд нямаше сили.

Победата донесе и нов клубен рекорд на Сити. Тимът на Гуардиола има вече 31 победи тази календарна година в първенството. Подобно нещо се случва за първи път в историята на клуба.