Уест Бромич - Манчестър Сити

Сити разцепи Уест Бромич с 5:0, за да излезе първи

Манчестър Сити отново излезе първи в класирането, след като разгроми Уест Бромич Албиън с 5:0. Тимът на Пеп Гуардиола има 41 точки, една повече от втория Манчестър Юнайтед. И двата тима са играли по 19 мача във Висшата лига. Уест Бромич пък вече е отборът в големите пет първенства, допуснал най-много голове този сезон.

Илкай Гюнгодан вкара два пъти още до 30-ата минута. Така той има вече седем попадения във Висшата лига този сезон. Между него се разписа Кансело. Стърлин пък вкара за 0:4 в добавеното време на първата част.

След почивката Сити намали темпото и вкара още само един гол. Той беше дело на Марез в 57-ата минута.

Гуардиола започна без Де Бройне, Агуеро и Габриел Жезус. Сити пък игра без чист нападател. Но можеше да вкара още много по пътя към 11-ата си поредна победа. Освен пропуснатите положения, Родри удари греда.

Уест Хем изпревари Ливърпул и е четвърти

По-рано през деня Уест Хем победи с 3:2 Кристъл Палас и излезе четвърти в класирането. Чуковете имат 35 точки – една повече от шампиона Ливърпул. Победата е шеста поредна за столичани във всички турнири. Това е и нов клубен рекорд – до този момент Уест Хем никога не беше печелил шест пъти в нова календарна година.

Палас откри още в третата минута чрез Заха. Томаш Сучек обаче вкара на два пъти до 25-ата минута за 1:2. Доусън вкара още един гол за Уест Хем в 65-ата минута. Палас намали пасива си в седмата минута на добавеното време чрез Батшуай. Мениджърът на орлите Рой Ходжсън призна, че успехът на съперника е бил напълно заслужен. Палас имаше едва три точни удара и общо шест шута към вратата. Уест Хем имаше три пъти повече.