Манчестър Сити - Тотнъм

Сити разпиля Тотнъм за 16-а поредна победа

Манчестър Сити разби Тотнъм с 3:0 в среща от 24-я кръг на Висшата лига. Победата е 16-а поред за тима на Пеп Гуардиола. Испанецът си върна на Жозе Моуриньо за загубата по-рано през сезона. Когато Тотнъм спечели в Лондон тимът беше на върха на класирането. Сити обаче взе 41 от 45 възможни точки след това и сега е на върха със 7 точки аванс пред втория Лестър, а и мач по-малко.

На „Етихад“ домакините стартираха много активно, но гостите бяха по-близо до гол. Хари Кейн обаче уцели гредата от пряк свободен удар. Сити поведе в 23-та минута, когато Родри отбеляза от дузпа, макар и да не беше убедителен. Дузпата беше отсъдена за нарушение на Пиер-Емил Хойберг срещу Илкай Гюндоган.

Самият Гюндоган вкара за 2:0 в началото на второто полувреме. Той се разписа след асистенция на Рахийм Стърлинг и грешка на Юго Лорис. Това бе втори удар в очертанията на вратата на лондончани и втори гол. В 66-та минута Гюндоган ознаменува с второ попадение силната си гра. Той се разписа след асистенция на вратаря Едерсон Мораес, който изпрати силно топката напред. Германският национал овладя, справи се с Давинсон Санчес и елиминира съпротивата на Лорис.

До края домакините можеха да стигнат и до нови голове, но пропуски направиха Стърлинг и Бернардо Силва. Резервата Гарет Бейл пък предизвика първото и единствено спасяване на Мораес.

Това беше шеста поредна домакинска победа за Сити без допуснат гол – изравнен рекорд от 1902 година.

През седмицата тимът на Гуардиола гостува на Евертън, а после пътува до Лондон за визита на Арсенал. Тотнъм остава осми с 36 точки, на четири от четвъртия Ливърпул.