ПСЖ - Лайпциг, Лионел Меси
Снимка: twitter.com/psg_english

Сити разби Брюж, Меси обърна Лайпциг

Манчестър Сити разгроми Брюж с 5:1 в третия кръг на Шампионската лига. Тимът на Пеп Гуардиола се върна към победите, след като в предишния си мач падна от ПСЖ.

Сити поведе в Белгия с 2:0 още до почивката. Точни бяха Жоао Кансело и Рияд Марез. След паузата се разписаха още Кайл Уокър и 19-годишният Коул Палмър. Попадението беше първо за младока в Европа. Брюж върна един гол в 81-ата минута, но малко по-късно Марез направи 1:5.

Пеп Гуардиола заложи на всичките си основни играчи. Рахийм Стърлинг остана резерва, но влезе в игра след почивката. Английският шампион доминираше тотално и изпусна още няколко отлични положения за гол.

ПСЖ обърна Лайпциг с 3:2

В другия мач в групата ПСЖ победи Лайпциг с 3:2, макар да не впечатли. И двата тима водеха, и двата тима изоставаха, но в крайна сметка французите триумфираха. Мбапе откри още в деветата минута. Андре Силва обаче изравни след половин час игра, а след още толкова Мукиеле направи обрат – 1:2.

После дойдоха минути на Лионел Меси. Той първо изравни, след като Гулаши отби негов удар в гредата, но аржентинецът вкара добавката. Лайпциг стана 37-ят тим, на когото той вкара гол в Шампионската лига. После той вкара дузпа в стил Паненка за 3:2. Това се случи в 74-ата минута.

В добавеното време ПСЖ получи още една дузпа. Вместо Меси да получи шанс за хеттрик обаче, изпълни Мбапе и прати топката над гредата. Така парижини си останаха с едва четири точни удара, три от които на Меси.

В класирането в групата води ПСЖ със 7 точки, Манчестър Сити има 6, Брюж е с 4, а Лайпциг – с 0.