Манчестър Сити - Брюж
Снимка: twitter.com/championsleague

Сити разби Брюж, Лайпциг спря драматично ПСЖ

Манчестър Сити записа лесна победа над Брюж с 4:1. Този резултат, съчетан с равенството между Лайпциг и ПСЖ, качи Сити на върха в класирането. Тимът на Пеп Гуардиола има 9 точки, ПСЖ е с 8. Брюж има 4, а Лайпциг – една.

Най-забележителното при успеха на шампиона на Англия бяха трите асистенции на Жоао Кансело. Той подаде за първото, второто и последното попадение. Фил Фоудън откри в 15-ата минута, но само две по-късно Джош Стоунс си вкара автогол за 1:1. В началото на второто полувреме Рияд Марез направи 2:1. Малко по-късно Рахийм Стърлинг се разписа за 3:1. Така той сложи край на суша от 12 мача. Освен това той не се беше разписвал в турнира от близо година. В добавеното време Габриел Жезус оформи крайното 4:1. Така Сити сложи край на серията си от две поредни загуби – от Уест Хем и Кристъл Палас.

Лайпциг спря ПСЖ с гол от дузпа в добавеното време

В Лайпциг домакините поведоха в самото начало чрез Нкунку. После Донарума спаси дузпа, за да запази надеждите на ПСЖ. В средата на първата част Вайналдум изравни. Пак той в 39-ата минута направи 1:2 в полза на ПСЖ. Резултатът се запази до добавеното време. Тогава Лайпциг получи дузпа и Собосалай я вкара за 2:2.

В последния мач тази вечер Интер спечели с 3:1 визитата си на Шериф Тираспол. Интер имаше тотално превъзходство, но всички голове паднаха след почивката. Брозович направи 0:1 в 54-ата минута, а десетина минути по-късно Скриняр покачи на 0:2. Алексис Санчес вкара малко преди края за 0:3. Траоре реализира в добавеното време за домакините.