Уулвс - Манчестър Юнайтед

Сити продължава за ФА Къп, Брайтън и Вила отпаднаха

Носителят на ФА Къп Манчестър Сити продължава защитата на трофея си след лесна победа с 4:1 над Порт Вейл. Фил Фоудън вкара един гол и асистира за още един.

Зинченко откри резултата, но Порт Вейл изравни чрез Поуп в 35-ата минута. Сити обаче доминираше напълно и стигна до още попадения. Второто – седем минути след изравнителния гол. То бе дело на Агуеро. Юношата Харууд-Белис вкара за 3:1 в 58-ата минута, а после друг юноша – Анджелино изведе Фоудън за крайното 4:1.

Брайтън и Астън Вила отпаднаха

Брайтън и Астън Вила станаха първите жертви от Висшата лига в третия кръг на ФА Къп. Те бяха отстранени от Шефилд Уензди и Фулъм.

Чайките бяха елиминирани след поражение у дома с 0:1 на „Амекс Стейдиъм“. Единственото попадение за кукумявки реализира Адам Рийч в 65-та минута. Вила пък загуби от Фулъм с 1:2 при визитата си на „Крейвън Котидж“. Антони Нокяр откри след страхотен изстрел в 54-та минута, но десетина по-късно Анвар Ел-Гази направи добавка на празна врата след подаване на Джонатан Коджия. Полуфиналистът за Карабао Къп се прости с турнира след точната интервенция на Хари Артър четвърт час преди края.

Транмиър навакса три гола пасив срещу Уотфорд

В останалите срещи направи впечатление равенството между Уотфорд и Транмиър – 3:3. Стършелите изпуснаха преднина от три чисти гола. Том Деле-Баширу, Натаниъл Чалобах и Роберто Перейра дадоха прекрасен аванс на домакините. Гостите се добраха до преиграване с головете на Дженингс, Монте и Мълин от дузпа през второто полувреме.

Юнайтед не отправи точен удар срещу Уулвс

Уулвс и Манчестър Юнайтед също ще преиграват. Те обаче направиха 0:0 на „Молиню“. Юнайтед не успя да отправи точен удар към вратата на съперника. Това се случи за първи път от януари 2015-а насам.

И за двата тима обаче преиграването не е добър вариант. Юнайтед ще има мач сряда-събота през целия януари, Уулвс ще изиграе 36-ия си двубой досега през сезона.