Евертън - Манчестър Сити

Сити поведе с 10 точки след 3:1 над Евертън

Манчестър Сити направи нова голяма крачка към трета титла на Англия в последните четири години. Тимът на Пеп Гуардола победи Евертън с 3:1 като гост и дръпна с 10 точки на върха. Сити има 56 точки от 24 мача, Манчестър Юнайтед е с 46, колкото има и третият Лестър.

Сити взе 12-ата поредна победа във Висшата лига и общо 17-ата във всички турнири. Освен това тимът стана първият в Англия, който печели първите си 10 срещи в календарната година.

Фил Фодън откри на „Гудисън“ в 32-ата минута. Неговият удар рикошира в резервата Шеймъс Коулман, за да прехвърли Пикфорд. Евертън обаче изравни само пет минути по-късно чрез Ричарлисон. Това беше първи гол от игра, допуснат от тима на Гуардиола, от 3 януари насам.

В средата на втората част Марез вкара за 1:2 с красив удар от далечна дистанция. 13 минути преди края Бернардо Силва направи 1:3 по подобен начин.

В историята на Висшата лига само два отбора са пропилявани аванс от 10 точки на този етап от сезона. Направиха го Нюкасъл през 1995/96 и Манчестър Юнайтед през 1997/98.