Юнайтед - Сити

Сити победи Юнайтед и е на финал за Карабао Къп

Сити взе градското дерби на Манчестър с Юнайтед и се класира за финала на Карабао Къп. Тимът на Пеп Гуардиола спечели трофея в предишните три години. Съперник в битката за четвърта поредна купа ще е Тотнъм. Финалът е на 25 април. Ако Сити спечели, ще изравни рекорда на Ливърпул от четири поредни трофея. Това ще е първи сблъсък между Гуардиола и Жозе Моуриньо от 2011-а насам. Тогава настощият мениджър на Тотнъм водеше Реал Мадрид и попречи на воденият от Гуардиола Барселона да вземе требъл, като спечели купата на Испания.

Двубоят на „Олд Трафорд“ беше доста интересен. И двата тима вкараха по един гол през първото полувреме, но той беше отменен. Де Бройне пък разтресе гредата.

След почивката Джон Стоунс изведе гостите напред с първото си попадение от 2018-а. Той се разписа в 50-ата минута след центриране от пряк свободен удар на Фоудън. Седем минути преди края Фернандиньо вкара за 0:2 след лошо изчистен корнер.

Юнайтед загуби четвърти полуфинал в последните 12 месеца.