Сити победи рутинно Борнемут, Юнайтед взе само точка

Сити - Борнемут
Стърлинг е пратил топката към вратата и след момент ще празнува

Шампионът на Англия Манчестър Сити постигна рутинна победа с 3:1 срещу Борнемут в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Градският съперник Манчестър Юнайтед пък стигна само до точка срещу Саутхемптън (2:2).

На почивката резултатът на „Етихад“ изненадващо бе равен – 1:1. Бернардо Силва откри в 16-ата минута, но английският национал Калъм Уилсън изравни в края на полувремето. Домакините бяха без Давид Силва и голмайстора си Серхио Агуеро, който се оплака от болка в мускулите.

След паузата небесносините увеличиха темпото и стигнаха до успеха. Точни за Сити бяха Рахийм Стърлинг (57) и Илкай Гюндоган (79). Това бе седма поредна победа в първенството и общо 12-та от началото на сезона. Гостите пък паднаха за четвърта пореден път.

Юнайтед навакса два гола пасив

Градският съперник Манчестър Юнайтед стигна само до 2:2 срещу Саутхемптън. Домакините поведоха с 2:0 още в първите 20 минути с голове на Армстронг и Соареш. Тимът на Жозе Моуриньо обаче вкара на два пъти в края на първата част. Първо Лукако намали в 33-а минута, а шест по-късно Ерера вкара за 2:2. С попадението си Лукако сложи край на 981-минутна суша. Юнайтед обаче изостава на 16 точки от Сити и на шест от място в Топ 4. Саутхемптън пък продължава да е единственият тим без домакинска победа този сезон.

Моуриньо: Нямаме луди кучета

„С цялото ми уважение към играчите, няма значение каква система използваме. Това, че не печелим, зависи от характеристиките на играчите. Нямаме достатъчно луди кучета. Такива, които захапват топката и не пускат. Такива, които пресират постоянно. Нямаме много хора с този дух“, обясни Жозе.