Манчестър Сити - Астън Вила

Манчестър Сити победи лесно Астън Вила

Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:0 на стадион „Етихад“ в двубой от 10-ия кръг на Висшата лига. Това бе трети пореден успех за тима на Пеп Гуардиола. Вила пък загуби за първи път от три срещи.

Астън Вила се отбраняваше много интелигентно през първото полувреме и опази мрежата си суха. Бърз гол в самото начало на втората част обаче преобърна развоя на мача. Рахийм Стърлинг откри резултата 20 секунди след подновяването на играта.

Кевин Де Бройне увеличи преднината в 65-ата минута, а пет минути по-късно Илкай Гюндоган оформи крайния резултат. Три минути преди края Фернандиньо от тима на гражданите получи втори жълт картон и напусна терена.

Манчестър Сити увеличи актива си на 22 точки и се изкачи на второ място в подреждането, на 3 точки зад Ливърпул. Астън Вила е на 13-а позиция с 11 точки. Ливърпул в неделя посреща Тотнъм и може да си върне шестте точки аванс.