Челси - Манчестър Сити

Сити победи Челси, Лестър надви Нюкасъл

Манчестър Сити продължи с добрите си изяви в последните седмици и победи Челси с 3:1 като гост в сблъсъка на върха от 17-ия кръг на Висшата лига. Тимът на Пеп Гуардиола имаше предимство през целия двубой на „Стамфорд Бридж“.

Гражданите нанесоха своя удар само в рамките на 18 минути в средата на първото полувреме. Илкай Гюндоган откри резултата в 18-та минута с точен изстрел от границата на наказателното поле, три минути по-късно Фил Фоудън удвои след асистенция на Кевин де Бройне, а в 34-та минута белгийският национал покачи на 3:0 с добавка от близко разстояние, след като удар на Рахийм Стърлинг срещна страничната греда.

След почивката гостите се прибраха в своята половина и се защитаваха солидно. Те създадоха и много положения на контраатака, но не успяха да ги реализират. Челси стигна само до едно попадение, отбелязано от Хъдсън-Одой в добавеното време.

Манчестър Сити се изкачи до пето място с 29 точки, като изостава с четири точки от лидерите Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Тимът на Пеп Гуардиола обаче е изиграл мач по-малко.

За Челси това бе четвърта загуба в последните шест мача в Лигата и сериозно увеличи натиска върху Франк Лампсрд. Лондончани са осми в подреждането с 26 точки.

Лестър надви Нюкасъл с 2:1

Лестър се доближи на точка от лидерите в класирането на Висшата лига Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Лисиците надвиха Нюкасъл с 2:1 като гост. На „Сейнт Джеймсис Парк“ не паднаха голове през първото полувреме. След почивката сините вдигнаха оборотите и поведоха в 55-та минута чрез Мадисън. В 72-ата минута Тилеманс удвои преднина на гостите. Силите на свраките стигнаха само за един гол, дело на резервата Анди Каръл в 82-та минута.

За тима на Брендан Роджърс това бе 10-ти успех от началото на сезона. Лестър има 32 точки, само една по-малко от Ливърпул и Юнайтед, които са изиграли и мач по-малко. Нюкасъл заема 15-та позиция с 19 точки.