Манчестър Сити - Челси
Снимка: twitter.com/chelseafc

Сити победи Челси и дръпна с 13 точки

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити направи поредна важна крачка към защита на титлата си. Шампионът победи Челси с 1:0 в сблъсъка на върха в 22-я кръг и записа 12-а пореден успех в шампионата. Единственият гол вкара Кевин Де Бройне в 70-ата минута. Така Сити вече има 13 точки пред сините от Лондон, които са втори в класирането. Утре обаче Ливърпул може да изпревари Челси.

Тимът на Пеп Гуардиола записа 13-а суха мрежа от началото на сезона и е допуснал едва 13 гола. Освен това Сити има и най-силното нападение с 54 отбелязани попадения.

Челси записа трети пореден мач във Висшата лига без победа и има само един успех в последните шест. Тимът на Томас Тухел освен това не отправи нито един удар през първото полувреме и завърши само с един точен удар, дело на Ромелу Лукаку.

Домакините има няколко положения за гол още до почивката. Кепа Арисабалага обаче спаси удари на Джон Стоунс, Де Бройне и Джак Грийлиш. Шампионът на Англия доминираше и след паузата и заслужено стигна до попадението на Де Бройне. Бившият играч на Челси вкара с красив удар от около 20 метра.