Сити - Арсенал

Сити победи Арсенал, Юнайтед спечели в Нюкасъл

Манчестър Сити победи Арсенал с 1:0, за да се върне към победите във Висшата лига. В последните си два мача тимът на Пеп Гуардиола имаше само точка.

Гола вкара Рахийм Стърлинг, който в този мач игра с капитанската лента. Той се разписа в 23-ата минута с добавка след удар на Фоудън.

Арсенал имаше няколко шанса да изравни, но вратарят на Сити Едерсон спаси всичко, което можеше. Той имаше три отлични намеси преди почивката. След нея Давид Луис и Пепе стреляха неточно от добри позиции. Загубата означава, че Арсенал има вече 29 поредни визити на отбори от Топ 6 без победа.

В последния мач в събота Манчестър Юнайтед обърна Нюкасъл с три късни гола. Домакините откриха още във втората минута, когато Люк Шоу си вкара автогол. Хари Магуайър обаче изравни в средата на първото полувреме. В 58-ата минута реферът отсъди дузпа. Карл Дарлоу обаче спаси удара на Бруно Фернандеш от бялата точка. До този момент португалецът имаше 100% успеваемост при дузпите, които беше бил. Четири минути преди края обаче Бруно Фернандеш се реваншира и вкара за 1:2. В добавеното време Уан Бисака вкара първия си гол за клуба за 1:3. А след него се разписа и Маркъс Рашфорд. Така тимът на Оле Гунар Солскяер взе втората си победа през сезона.