Арсенал - Манчестър Сити

Сити победи Арсенал, Юнайтед също спечели

Манчестър Сити записа 18-та поредна победа във всички турнири, след като надви Арсенал с 1:0 като гост. На „Емиратс“ тимът на Пеп Гуардиола доминираше през почти целия двубой и заслужено стигна до 13-ия си пореден успех във Висшата лига.

Двубоят започна отлично за Сити – гол още във втората минута. Тогава Рахийм Стърлинг се разписа с глава след центриране отдясно на Рияд Марез. Гостите изпуснаха куп положения до края на първата част, но не стигнаха до втори гол. Те владееха ситуацията и след почивката и не дадоха шансове на артилеристите.

По този начин Сити възстанови преднината си от десет точки на върха на класирането пред Лестър Сити и Манчестър Юнайтед. Арсенал заема 10-та позиция с 34 точки, 11 по-малко от четвъртия Уест Хем.

Рашфорд вдъхнови Манчестър Юнайтед

Маркъс Рашфорд имаше ключова роля за успеха на Манчестър Юнайтед над Нюкасъл с 3:1. Той изигра много силен мач и откри резултата в 30-ата минута. Това беше 18-ото му попадение през сезона. Нюкасъл изравни заслужено чрез Ален Сен-Максимен малко по-късно. Това беше първи гол за него след двумесечно отсъствие заради дълъг КОВИД-19.

След час игра Джеймс върна аванса на червените дяволи. После Рашфорд спечели дузпа, за да може Бруно Фернандеш да я реализира за 22-я си гол през сезона. Това беше едва втори успех за Юнайтед в последните шест мача.