Манчестър Сити - Ливърпул
Снимка: twitter.com/LFC

Сити отстрани Ливърпул от Карабао Къп

Манчестър Сити изхвърли носителя на Карабао Къп Ливърпул в четвъртия кръг на турнира. Тимът на Хосеп Гуардиола спечели с 3:2 във вълнуващ мач на „Етихад“.

Сити повеждаше на два пъти, но Ливърпул бързо изравняваше. В третия случай обаче червените не успяха да върнат гола.

Ерлин Холанд изведе домакините напред още в десетата минута след пас на Кевин де Бройне. Това беше 24-я гол на норвежеца през сезона. В 20-ата минута обаче Карвальо изравни за мърсисайдци.

В началото на второто полувреме Рияд Марез направи 2:1. Още в следващата атака обаче Дарвин Нуньес асистира на Мохамед Салах за 2:2. Победният гол падна в 58-ата минута след нова асистенция на Де Бройне. Той качи топката на главата на Аке за 3:2.

Двата гола бяха и единствените точни удари на Ливърпул. Домакините завършиха с 9 точни удара и 18 неточни.