Арсенал - Манчестър Сити

Сити отстрани Арсенал за купата на Лигата

Арсенал удължи негативната си серия и записа осми мач без победа. Столичани загубиха от Манчестър Сити с 1:4 на четвъртфиналите за Купата на Лигата.

Още в 3-ата минута Габриел Жезус даде преднина на гостите. Арсенал възстанови равенството с точен изстрел на Александър Лаказет в 31-ата минута. След почивката обаче Сити беше пълен господар на терена и стигна до още три гола – Рияд Марез (55`), Фил Фоудън (59`) и Аймерик Лапорт (73`).

„Ще е голяма грешка Артета да бъде уволнен. Сигурен съм, че той ще получи нужното доверие“, коментира Пеп Гуардиола. Арсенал обаче на 15-о място във Висшата лига, само на 4 точки от зоната на изпадащите. „Познавам Артета много добре. И като човек, и като менижър. Просто е въпрос на време да обърне нещата“, добави Гуаридола.

Също снощи Брентфорд се наложи над Нюкасъл с 1:0. Така Брентфорд се класира за първи път в историята си за полуфинал на голям турнир.

Другите два четвъртфинала: Стоук – Тотнъм и Евертън – Манчестър Юнайтед са днес.