Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Сити оцеля в Мадрид, Ливърпул и Бенфика направиха 3:3

Манчестър Сити измъкна 0:0 от Атлетико Мадрид в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Така тимът на Хосеп Гуардиола продължава напред с общ резултат 1:0. Наградата за Сити е полуфинал с Реал Мадрид, който вчера отстрани Челси.

В другия четвъртфинал днес Ливърпул и Бенфика завършиха 3:3 на „Анфийлд“. Така с общ резултат 6:4 червените са на полуфинал. Там те ще играят срещу Виляреал.

Сити игра спокойно, прибрано и дисциплинирано. Атлетико игра доста по-агресивно, отколкото в първия мач, но това не помогна. Илкай Гюндоган можеше да реши всичко още през първото полувреме. Той обаче удари греда.

Дюшекчиите завършиха с човек по-малко заради червения картон на Фелипе в добавеното време. И двата жълти картона на Фелипе бяха показани за нарушения срещу Фоудън.

Бенфика изпусна да спечели на „Анфийлд“

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп пусна доста резерви в реванша срещу Бенфика. Червените обаче продължават да преследват куадрупъл. В събота те играят срещу Манчестър Сити в полуфинал за ФА Къп. Клоп направи седем промени в тима си, като остави Мане и Салах резерви.

Ибрахима Конате реализира за 1:0 след центриране на Цимикас от корнер. Гонсало Рамос изравни за 1:1 на почивката. След нея Роберто Фирмино вкара два гола за десет минути за 3:1. Роман Яремчук обаче намали на 3:2, а после Дарвин Нунес изравни. До края гол за Ливърпул беше отменен заради засада, а пък Алисон попречо на Нунес да направи 3:4.

Така червените си осигуриха полуфинал с Виляреал. Ливърпул победи испанския тим на полуфиналите на Лига Европа през 2016 г. Първият мач е на 27 април на „Анфийлд“, реваншът – на 4 май.