Манчестър Сити - Реал Мадрид

Манчестър Сити отново победи Реал Мадрид

Манчестър Сити завърши работата, която започна през февруари, с нова победа над Реал Мадрид. Сити спечели с 2:1, с колкото победи и в Мадрид.

Тимът на Пеп Гуардиола спечели напълно заслужено и чака следващия си съперник. Това ще е Лион, който шокира Ювентус. Това е и първият случай, в който Зинедин Зидан отпада от Шампионската лига. Досега той имаше три трофея в трите си участия като треньор. Гуардиола пък стана едва третият треньор, елиминирал Реал в повече от един случай. Другите са Марчело Липи (1995/96 и 2002/03) и Отмар Хицфелд (2000/01 и 2006/07).

Манчестър Сити пресираше постоянно своя съперник и това доведе до много грешки от страна на Реал. Най-потърпевш от пресата беше Рафаел Варан, който имаше колосални трудности срещу Габриел Жезус. Именно Жезус отне топката от Варан в деветата минута, за да изведе Рахийм Стърлинг за 1:0 още в деветата минута. Така той стана шестият англичанин вкарал поне 20 гола в Шампионската лига. Попадението беше и под номер 100 за Стърлинг за Сити във всички турнири.

Карим Бензема върна надеждите на Кралския клуб с гол в 28-ата минута. Той вкара по отличен начин след удар с глава.

Надеждите на Реал обаче бяха прекършени в 68-ата минута. Варан върна слабо към Куртоа, Жезус изпревари вратаря и вкара за 2:1.