Серхио Агуеро, Манчестър Сити

Манчестър Сити отнесе Астън Вила с 6:1

Манчестър Сити разгроми Астън Вила с 6:1 насред Бирмингам. Така шампионът излезе втори в класирането, макар и на 14 точки зад лидера Ливърпул. Хеттрик за тима на Пеп Гуардиола вкара Серхио Агуеро. Рияд Марез добави още две падения, Габриел Жезус – едно. За Вила се разписа Ел Гази в добавеното време от дузпа.

Манчестър Сити реши всичко за десет минути през първото полувреме. Марез откри в 18-ата минута, а шест по-късно покачи на 0:2. В 28-ата Агуеро вкара за 0:3, като добави и попадение за асистенцията за първия гол. В края на първата част Габриел Жезус направи 0:4 и сложи точка на спора.

Рекордът на Серхио Агуеро

В 57-ата минута аржентинецът вкара за 0:5. Това бе неговият 176-и гол във Висшата лига. По този начин той стана най-резултатният чужденец в историята. Досега това бе Тиери Анри със 175 попадения.