Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити

Сити отнесе Юнайтед в първи полуфинал за Карабао Къп

Манчестър Сити не остави шанс на Манчестър Юнайтед в първия полуфинал за Карабао Къп. Небесносините спечелиха с 3:1 на „Олд Трафорд“ и взеха солиден аванс преди реванша. Той е на 29 януари. Почетният гол на Рашфорд дава надежда на Юнайтед, но тимът на Солскяер бе с класа под този на Гуардиола. Който пък е много близо до четвърти финал на турнира в пет години.

Гостите шокираха Театъра на мечтите с три гола още до почивката, а можеха да вкарат и още. При това Серхио Агуеро и Габриел Жезус започнаха на пейката. Така Сити игра без чист нападател, като Бернардо Силва и Кевин де Бройне си поделяха ролята. И именно Бернардо Силва откри в 17-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле. Той стана първият играч на тима, вкарал в поредни срещи на „Олд Трафорд“ от пет години насам. Преди него това направи Агуеро.

Рияд Марез вкара за 0:2 в 33-ата минута. Той се възползва от отличен пас на Бернардо Силва. Малко по-късно удар на Де Бройне бе спасен от Де Хеа, но рикошира в Андреас Перейра за 0:3.

Играчите на Юнайтед бяха освиркани след края на първото полувреме, но играха по-смело след паузата. Въпреки това те нямаха положение докато Маркус Рашфорд не вкара за 1:3 в 70-ата минута. Попадението обаче дойде след грешка на Сити – загубена топка в центъра. Грийнууд изведе английския национал и той вкара хладнокръвно. Юнайтед обаче така и не стигна до нов шанс в 20-те минути до края на двубоя.