Манчестър Сити - Шалке 04

Манчестър Сити отнесе Шалке със 7:0 в реванша

Манчестър Сити се подигра с Шалке 04 в реванша от осминалите в Шампионската лига. Шампионът на Англия спечели със 7:0 и с общ резултат 10:2 продължава напред. Сити имаше 15 удара към вратата, от които 11 точни. Гостите от Гелзенкирхен – само един. Тимът от Бундеслигата освен това в много случаи само гледаше какво се случва. Домакините владееха топката в 72% от времето.

Гол след гол във вратата на Шалке 04

Тимът на Пеп Гуардиола имаше проблеми само до първия гол. Той падна в 35-а минута от дузпа, вкарана от Агуеро. После отново той след пас с пета на Стърлинг и Сане покачиха на 3:0 още до почивката. Още един гол на Сане бе отменен заради засада след намеса на ВАР системата.

Сити - Шалке
Сане (вляво) в рядък момент, в който губи топката

След нея Стърлинг, Бернардо Силва, Фоудън и Жезус оформиха крайното 7:0. Сане пък записа хеттрик от асистенции. Той не подаде единствено на последния голмайстор за Манчестър Сити. Националът на Германия обаче стана първият футболист на Сити подал за четири гола в един мач в Шампионската лига.

Жребият за четвъртфиналите е в петък. Миналата година небесносните отпаднаха именно на четвъртфиналите от Ливърпул.