Манчестър Сити - Нюкасъл
Снимка: twitter.com/premierleague

Сити отнесе Нюкасъл с 5:0 и поведе с три точки

Манчестър Сити отнесе Нюкасъл с 5:0, за да си върне първото място в класирането. Тимът на Хосеп Гуардиола има 86 точки – три повече от втория Ливърпул. Сити вече има и по-добра голова разлика +68 срещу +64 за червените. Това означава, че шампионът има нужда от седем точки в трите кръга до края, за да защити титлата си. Мачовете до края са срещу Уулвс, Уест Хем и Астън Вила.

Рахийм Стърлинг и Аймерик Лапорт вкараха за 2:0 още преди почивката. Родри покачи на 3:0 след час игра, за да сложи край на интригата. В края Фил Фоудън и Стърлинг добавиха още два гола във вратата на свраките. Сити доминираше изцяло и имаше 71% владеене на топката и 21 удара към вратата. Освен това по никакъв начин не показа, че страда заради отпадането от Шампионската лига.

По-рано днес Арсенал направи важна крачка към Топ 4 с 2:1 над Лийдс. Нкетиа вкара два гола още до десетата минута. Лийдс игра с човек по-малко от 27-ата след червения картон на Айлинг, но успя да намали в 66-ата минута. Тогава се разписа Диего Йоренте. Загубата прати йоркшърци в зоната на изпадащите. Арсенал пък е четвърти с 66 точки, с точка по-малко от третия Челси. Тотнъм е пети с 62 точки.