Бърнли - Манчестър Сити

Сити отнесе Бърнли, Палас скочи до пето място

Манчестър Сити отнесе Бърнли с 4:1 и временно си върна второто място в класирането. Шампионът е с равни точки с Лестър – по 32 – но лисиците имат мач по-малко. Лидерът Ливърпул е с 40 точки.

Сити не остави шанс на Бърнли

Тимът на Пеп Гуардиола бе безапелационен във визитата си. Това обаче бе едва втора победа за тима в последните шест срещи. Габриел Жезус откри резултата в 24-ата минута с първия си гол от 11 мача насам. След почивката бразилецът се разписа за 0:2, засичайки центриране на Бернардо Силва. Това бе 11-о поредно попадение за него извън Манчестър.

Родри вкара за 0:3 в средата на второто полувреме, за да сложи точка на спора. Три минути преди края резервата Риад Марез покачи на 0:4. В последната минута Роби Брейди върна един гол за Бърнли. Това бе първо попадение за него във Висшата лига от две години насам. Това бе и едва вторият точен удар във вратата на гостите.

Кристъл Палас скочи до петото място

В другия мач снощи Кристъл Палас победи с 1:0 Борнемут. Така орлите се изкачиха до пето място в класирането. Те изпревариха Тотнъм, Уулвс, Шефилд Юнайтед и Арсенал. Палас игра 70 минути с човек по-малко след червения картон на Мамаду Сако още в 19-ата минута.

Победният гол бе вкаран от Джефри Шлуп в 76-ата минута. Така той се разписа във втори пореден мач, след като вкара и срещу Бърнли за успеха с 2:0. Това се случва за първи път в кариерата му. Шлуп влезе в игра като резерва на мястото на контузения Патрик ван Анхолт още през първото полувреме.

Борнемут владееше повече топката, но така и не притесни сериозно Висенте Гуаита.

Това беше и първият мач в историята на Висшата лига, даван на живо от Amazon Prime. В него Палас взе 15-та си победа през календарната 2019-а. Дори Арсенал, Манчестър Юнайтед и Тотнъм нямат по толкова.