Манчестър Сити отнесе Бърнли, Милуол шокира Евертън

Манчестър Сити - Бърнли

Манчестър Сити се класира без проблеми за осминафиналите на Купата на ФА след 5:0 над Бърнли. Големите изненади днес бяха две: успехът на Милуол над Евертън и този на АФК Уимбълдън над Уест Хем.

Мениджърът на шампиона Пеп Гуардиола заложи на силен състав. Единствено Давид Силва, Агуеро и Стърлинг не бяха сред титулярите, но първите двама влязоха в игра. Габриел Жезус откри в 23-та минута на „Етихад“.

Четири гола за Манчестър Сити след почивката

Малко след паузата Бернардо Силва покачи на 2:0. Кевин Де Бройне отбеляза трето попадение в 61-та минута, последва автогол на Кевин Лонг в 73-та минута. Крайното 5:0 оформи Агуеро от дузпа.

Милуол - Евертън

Милуол изхвърли Евертън в 94-а минута

Карамелите на два пъти повеждаха на „Дъ Ден“, но не задържаха преднината си. Ричарлисон в 43-а минута вкара за 0:1, но в добавеното време Грегъри изравни. В 72-а минута Ченк Тосун вкара за 1:2, но само три по-късно Куупър направи 2:2. А в 94-а минута Уолъс вкара за 3:2 и изпрати феновете в екстаз. И трите гола за Милуол дойдоха след статични положения. Така Евертън ще запише още един сезон без трофей. Последният бе през 1995-а година.

Третодивизионният АФК Уимбълдън шокира Уест Хем

Тимът от Първа лига отнесе чуковете с 4:2. Доновете, на дъното на третия ешелон водеха с 3:0 след 46 минути игра. Първо вкара Куеси Апиа, а после Скот Уагстаф се разписа още два пъти. Лукас Перес и Андерсон намалиха пасива на гостите, но в края Сибик сложи точка на спора – 4:2.