Брайтън - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/gabrieljesus9

Сити отказа Брайтън за едно полувреме

Манчестър Сити спечели с лекота гостуването си на Брайтън с 4:1. Шампионът на Англия направи великолепно първо полувреме, с което отказа съперника си. Тимът на Пеп Гуардиола вече има 20 точки и е втори в класирането, на две точки зад Челси. Брайтън остава четвърти с 15 точки. Ливърпул е трети с 18 точки и мач по-малко – срещу Манчестър Юнайтед.

Фил Фоудън вкара два гола, а още преди него Илкай Гюндоган беше открил резултата. И всичко това се случи до 30-ата минута. Освен това удар на Габриел Жезус беше изчистен от голлинията. Фоудън вече има четири попадения през сезона. Той можеше да запише и хеттрик, но Роберт Санчес спаси удара му. Сити пък завърши първата част с рекордните девет точни удара.

Брайтън игра по-добре след почивката, но Едерсон имаше няколко добри намеси. Той беше преодолян десет минути преди края от дузпа, вкарана от Макалистър. В петата минута на добавеното време обаче Рияд Марез вкара за 1:4.