Астън Вила - Манчестър Сити

Сити обърна Вила и вече докосва титлата

Манчестър Сити направи нова стъпка към титлата в Англия, след като обърна Астън Вила с 2:1. Победата е десета поредна като гост за тима на Пеп Гуардиола. Сити води с 11 точки пред Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. До края остават пет кръга.

Астън Вила поведе още в 20-ата секунда, като се възползва от грешка на Джон Стоунс. Оли Уоткинс подаде към Джон Макгин, който вкара отблизо. С голове на Фил Фоудън и Родри гостите обърнаха нещата още до почивката. В последните секунди на първата част Стоунс обаче получи червен картон. Това означава, че той ще е наказан за финала за Карабао Къо в неделя.

Численото неравенство се запази само десетина минути. После и Вила остана с човек по-малко, след като на Мати Кеш бяха показани два жълти картона. Оттук до края на двубоя домакините не представляваха опасност за най-добрата защита във Висшата лига.

Суперлигата е затворена глава. Приемаме го, учим се от случилото се и продължаваме напред. Няма нужда от извинения към мен от страна на собствениците. Познавам ги и знам защо са го направили“, коментира Гуардиола.