Реал Мадрид - Манчестър Сити

Манчестър Сити обърна Реал в Мадрид с 2:1

Манчестър Сити победи Реал Мадрид с 2:1 в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига. Срещата се изигра на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид. Реваншът е след две седмици на „Етихад“. Това е първа победа за Сити над Кралския клуб в Шампионската лига.

Първото полувреме премина без голове и двата тима действаха по-предпазливо. Сити беше по-опасният отбор, но нямаше чисти положения. Освен това Пеп Гуардиона трябваше да прави принудителна смяна. Централният защитник Аймерик Лапорт се контузи, а вместо него влезе Фернандиньо.

Манчестър Сити започна добре и втората част, изпусна две положения и получи гол след час игра. Винисиус увлече няколко футболисти и върна към дузпата за Иско, който вкара за 1:0. Винисиус се възползва и от грешката на Родри и Отаменди, за да пробие. После Серхио Рамос имаше шанс да покачи на 2:0, но прати топката над гредата.

Шампионът на Англия успя заслужено да изравни в 78-та минута след гол на Жезус. Де Бройне залъга няколко играчи и центрира, а бразилецът с глава преодоля Куртоа. Домакините претендираха за фаул срещу Рамос, но такъв правилно не бе отсъден.

След още пет минути гостите получиха дузпа, която Де Бройне реализира – 1:2. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу резервата Стърлинг. В 86-та минута Серхио Рамос фаулира Жезус и като последен в защитата получи директен червен картон.