Манчестър Сити - Борусия Дортмунд
Снимка: twitter.com/mancity

Сити обърна Дортмунд, Меси постави рекорд

Ерлинг Холанд донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 над Борусия Дортмунд. Норвежецът наказа бившия си тим и вече има 26 гола в 22 мача в Шампионската лига. Така той постави и нов рекорд за най-млад футболист, разписал се срещу бивш свой тим.

Сити имаше много труден мач и дълго време нямаше точен удар. Борусия поведе в 56-ата минута чрез английския национал Джуд Белингам. В 80-ата минута защитникът Джон Стоунс изравни. Четири минути по-късно Холанд направи 2:1 с третия точен удар.

В другия мач от групата Копенхаген и Севиля завършиха 0:0.

Реал Мадрид също стигна до успех с късни попадения. Шампионът на Европа надви с 2:0 Лайпциг. Федерико Валверде и Марко Асенсио се разписаха в последните десет минути.

ПСЖ пък направи обрат за 3:1 срещу Макаби Хайфа като гост. Головете за ПСЖ вкараха трите звезди – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар.

С попадението си Меси постави два рекорда. Той стана футболистът, вкарвал на най-много различни съперници в Шампионската лига. Той вече има попадения срещу 39 отбора от 19 държави. Освен това Меси вече има голове в 18 поредни сезона в Шампионската лига.

В същата група Бенфика обърна Ювентус с 2:1 в Торино. ПСЖ и португалците имат по шест точки, а Ювентус и Макаби са без точки.