Арсенал - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Сити обърна десетима от Арсенал в края

Манчестър Сити взе 11-ата поредна победа, след като обърна Арсенал с 2:1 в първия мач във Висшата лига за 2022 г. Артилеристите играха силно и бяха по-добри от шампиона. Това обаче че играха 30 минути с човек по-малко им попречи да спрат шампиона.

Букайо Сака откри в 31-ата минута, но Рияд Марез изравни от дузпа в 57-ата. Победният гол за Сити вкара Родриго в третата минута на добавеното време. Той наказа груба грешка на защитниците на лондончани.

Тимът на Хосеп Гуардиола има 53 точки – 11 повече от втория Челси и 12 пред третия Ливърпул. Сини и червени играят утре на „Стамфорд Бридж“. Ливърпул обаче ще бъде без мениджъра си Юрген Клоп.

Артилеристите бяха без мениджъра си Микел Артета, който е под карантина заради коронавирус. В 31-ата минута Мартинели напредна отляво и намери в наказателното поле Сака. Той изпревари бранител и направи 1:0. Това беше едва втори гол, получен от шампионите през първото полувреме този сезон. До почивката домакините имаха още два отлични шанса за гол, но Мартинели ги пропусна.

В 54-ата минута Бернардо Силва влезе в наказателното поле и падна след контакт с Гранит Джака. След дълги прегледи на ситуацията от ВАР Сити получи дузпа. Зад топката застана Рияд Марез, който вкара за 1:1. Така той се разписа в пети пореден мач.

Само минута след изравнителния гол Арсенал отново можеше да поведе. Лапорт опита да върне топката към Едерсон, но вместо това го прехвърли. Пред голлинията Аке изчисти, а Мартинели уцели греда при добавката. Минута по-късно артилеристите остана с човек по-малко. Габриел Магаляеш фаулира Габриел Жезуш и получи втори жълт картон.

Арсенал издържа почти до края, но грешка в отбрана в 93-ата минута поради успеха на гостите.