Манчестър Сити надви лесно Хъдърсфийлд

Хъдърсфийлд - Манчестър Сити

Манчестър Сити надигра с 3:0 като гост Хъдърсфийлд в среща от 23-ия кръг на Висшата лига. Така небесносините отново съкратиха дистанцията до лидера Ливърпул на четири точки. Освен това те вече имат 22 гола в последните си четири срещи. И не са допуснали попадение от 386 минути.

Гражданите започнаха очаквано по-агресивно и активно мача и след 18 минути водеха в резултата. Точен бе Данило, който получи асистенция от Кайл Уолкър.

Още два гола за Манчестър Сити

Тимът на Пеп Гуардиола не успя да увеличи преднината си до почивката. Но през второто полувреме реши всичко с два бързи гола в първите десетина минути. Първо Стърлинг удвои след асистенция на Лирой Сане. Той се разписа в 54-а минута, като това бе 12-и гол за него през сезона. Две минути по-късно германският национал вкара за 3:0 след подаване на Серхио Агуеро.

В следващия кръг шампионът на Англия гостува на друг закъсал тим – Нюкасъл. Домакините пък записаха 9 загуба в 10 мача и са на 10 точки от спасението. Според информациите Хъдърсфийлд е предложил мениджърския пост на Ян Зиверт. Треньорът на Борусия Дортмунд обаче все още не е дал отговор.