Манчестър Сити - Атлетико Мадрид
Снимка: twitter.com/ChampionsLeague

Сити надви Атлетико, Ливърпул се справи с Бенфика

Манчестър Сити измъкна труден успех с 1:0 над Атлетико Мадрид в първи четвъртфинал от Шампионската лига. По същото време Ливърпул се наложи убедително над Бенфика с 3:1. Реваншите са след седмица. Между тях Сити и Ливърпул играят в директен мач за титлата в Англия.

В Манчестър единственият гол вкара Кевин де Бройне в 70-ата минута. Той се възползва от отлична асистенция на резервата Фил Фоудън. При това докосването на Фоудън беше първо за него в мача. Де Бройне има вече 6 гола и 5 асистенции в 12 мача в елиминациите на Шампионсата лига. Иначе Манчестър Сити доминираше в големи периоди, но нямаше чисти положения. Тимът на Хосеп Гуардиола имаше близо 70% владеене на топката.

Ливърпул триумфира в Лисабон

Тимът на Юрген Клоп също доминираше, но спечели с по-голяма лекота. Мърсисайдци откриха още в 17-ата минута чрез Ибрахима Конате. Той вкара след корнер първия си гол за клуба. В 34-ата минута Диас изведе Мане за 0:2.

Веднага след почивката Конате сбърка и позволи на Дарвин Нунес да върне един гол за Бенфика. Орлите натиснаха, но бяха попарени от Луис Диас в края. Колумбиецът реализира за 1:3 и успокои Ливърпул.