Палас - Манчестър Сити

Манчестър Сити е на две точки от титлата в Англия

Манчестър Сити надви рутинно Кристъл Палас с 2:0 в двубой от 34-ия кръг на Висшата лига. Така тимът на Пеп Гуардиола се доближи на две точки от титлата. Тя ще бъде трета в последните четири години и пета в последните десет сезона в Премиършип. Сити може да бъде коронясан още в неделя вечер, ако вече бившият първенец Ливърпул надвие Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“. Тогава разликата между двата градски съперника ще остане 13 точки, а до края остават четири кръга.

След равностойна първа част, в която липсваха сериозни опасности пред двете врати, Манчестър Сити настъпи газта след почивката и реши всичко с два бързи гола в рамките на 83 секунди. Серхио Агуеро откри с прекрасен удар в горния ъгъл на Висенте Гуаита. Той вкара своя гол номер 258 за клуба във всички турнири. Малко след това Феран Торес покачи на 2:0. После Рахийм Стърлинг уцели гредата, а тимът имаше още няколко ситуации за трето попадение, но не го вкара. Шансовете за Палас бяха през първата част. Бентеке обаче пропусна, а после стреля в Едерсон.

Сити спечели за 11-и пореден път при гостуване през сезона. Така лидерът изравни рекорда, държан от тях и Челси.