Манчестър Сити - Ливърпул
Снимка: twitter.com/premierleague

Сити и Ливърпул направиха 2:2 в истинско зрелище

Манчестър Сити и Ливърпул завършиха 2:2 в сблъсъка на върха във Висшата лига. Така тимът на Хосеп Гуардиола остава с точка повече от червените – 74 срещу 73. До края има седем кръга.

Сблъсъкът между двата тима предложи прекрасно зрелище. Освен четирите гола имаше и отменен, както и греда и още куп атаки и положения за гол.

Сити започна устремно и откри още в петата минута. Кевин де Бройне се разписа за 1:0, като при шута му имаше и рикошет в крака на Матип. Ливърпул отговори бързо – Жота вкара за 1:1 след пас на Александър-Арнолд. Попадението падна в 13-ата минута. До края на първото полувреме обаче домакините доминираха и заслужено стигнаха до втори гол. Той беше реализиран от Габриел Жезус в 36-ата минута.

Само 46 секунди след почивката обаче мърсисайдци отново изравниха. Този път се разписа Садио Мане, получил отличен пас от Салах. Драмата продължи с ново попадение – на Стърлинг. То обаче беше отменено от ВАР заради минимална засада. В края резервата Рияд Марез имаше две възможности да се разпише. В единия случай той удари гредата, във втория би в аут.

Манчестър Сити и Ливърпул играят отново един срещу друг само след шест дни. Те ще се изправят в полуфинал за ФА Къп на „Уембли“.