Сити - Юнайтед
Снимка: twitter.com/premierleague

Сити беше с класа над Юнайтед в дербито и би с 4:1

Сити спечели убедително градското дерби на Манчестър във Висшата лига срещу Юнайтед с 4:1. Така тимът на Хосеп Гуардиола отново води с шест точки пред Ливърпул: 69 срещу 63. Юнайтед пък вече е пети в класирането с 47 точки. На четвърта позиция се изкачи Арсенал с 48 точки. Артилеристите имат и три мача по-малко от червените дяволи.

Сити изигра великолепен мач и можеше да спечели дори с по-голяма разлика. За 90 минути футболистите на Гуардиола отправиха 24 удара, от които десет точни. Юнайтед завърши с пет, но не отправи нито един изстрел през втората част.

Кевин Де Бройне вкара два пъти – в петата и 28-ата минута. Между това Джейдън Санчо върна едно попадение в 22-ата минута. След паузата Рияд Марез също се разписа на два пъти. Той вкара в 68-ата минута и във втората на добавеното време. Първият той се разписа след асистенция на Де Бройне. Така белгиецът стана първият футболист от седем години насам, замесен в три гола в дербито. Преди него това направи Ашли Йънг.

Освен това второто попадение на Де Бройне беше под номер 50 за него във Висшата лига. Белгиецът и Марез станаха два играчи номер четири и пет във Висшата лига, вкарали два гола за Сити в домакинство на Юнайтед. Преди тях това бяха правили само Найъл Куин (1993), Шон Гоутър (2002) и Серхио Агуеро (2013).