Манчестър Сити , Борнемут

Манчестър Сити изяде черешките от Борнемут

Английският шампион Манчестър Сити победи Борнемут с 3:1 като гост в двубой от третия кръг на Премиършип. Загубата бе първа за черешките през сезона.

Серхио Агуеро откри резултата в 15-ата минута, а асистенцията бе дело на Кевин де Бройне. Това бе 50-и случай, в който той подаде за гол в първенството на Англия. Рахийм Стърлинг удвои преднината на“гражданите две минути преди почивката.

Черешките успяха да намалят секунди преди сигнала за край на първото полувреме чрез Хари Уилсън. Агуеро обаче сложи край на спора с втори гол в 64-ата минута. В останалата част от мача шампионите не се напрягаха много, а съперникът им прие поражението.

С актив от седем точки Манчестър Сити се изкачи на второ място в класирането. Борнемут остава с 4 точки.