Ливърпул - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/premierleague

Сити измъкна точка от Ливърпул след 2:2

Манчестър Сити си тръгна от точка от „Анфийлд“, след като на два пъти изравняваше на Ливърпул. Последните два шампиона на Англия направиха 2:2 в истински спектакъл. Ремито оставя Челси на върха в елита. Сините имат 16 точки, Ливърпул е с 15, Сити е с 14.

През първата част тимът на Пеп Гуардиола имаше сериозна доминация, но не вкара гол. Гостите отправиха общо седем изстрела, а Ливърпул имаше едва един.

След паузата обаче червените се преобразиха и с много енергия обърнаха развоя на двубоя. Така се стигна и до първия гол. В 59-ата минута Салах открадна топката, премина през Кансело и намери Мане, който я заби в ъгъла за 1:0. Шампионът изравни само 10 минути по-късно – Жезус изведе Фоудън и той вкара за 1:1.

Четвърт час преди края Ливърпул отново поведе. Салах излъга няколко защитници, завъртя се и прати топката във вратата за 2:1. Гостите протестираха бурно, тъй като според тях минута по-рано Джеймс Милнър е трябвало да бъде изгонен. Милнър не получи втори жълт картон за опасна игра. Реферът не преразгледа решението си, но Сити изравни в 81-ата минута. Автор на гола стана Кевин де Бройне.

Три минути преди края Фабиньо се озова сам пред вратата, но Родри с отчаян шпагат изби в корнер.