Манчестър Сити - Борусия Дортмунд

Сити измъкна 2:1 над Борусия с гол в края

Манчестър Сити се добра до измъчена победа над Борусия Дортмунд в първия четвъртфинал от Шампионската лига. Лидерът във Висшата лига спечели с 2:1 с гол в последната минута.

Тимът на Пеп Гуардиола игра по-добре и изпусна доста положения. Румъният рефер Овидиу Хатеган обаче направи неочакван подарък на домакините, като не позволи на Джъд Белингам да вкара кристално чист гол. Белингам отне топката от вратаря Едерсон, но реферът отсъди нарушение без да има такова. При това дори не позволи разглеждане на ситуацията от ВАР. Той даде и дузпа за Сити, която обаче беше отменена след намесата на ВАР.

Иначе домакините поведоха в 19-ата минута при първата си наистина добра атака. Де Бройне я започна и завърши след пас на Марез. После дойдоха ситуациите с отменената дузпа и недадения гол.

В началото на втората част Едерсон се реваншира, след като спаси много опасен шут на Холанд. Холанд обаче изведе Ройс шест минути преди края с отлично подаване с едно докосване. Капитанът на Борусия изравни за 1:1. Ройс вече има 18 гола за тима в Шампионската лига и е номер едно по този показател. Със 17 е Роберт Левандовски. Ройс сложи и край на серията от 788 сухи минути за тима на Пеп Гуардиола в турнира.

Сити обаче показа силен характер, натисна и стигна до 2:1. Фил Фоудън реализира победния гол след пас на Гюндоган. Фоудън стана най-младият англичанин вкарал победен гол в 90-ата минута в Шампионската лига. Той го направи на 20 години и 313 дни и изпревари Уейн Рууни. Рууни вкара при 3:2 за Манчестър Юнайтед над Милан през 2007-а на 21 години и 182 дни.