Манчестър Сити - Брайтън

Сити излъга Брайтън, Фулъм спря Тотнъм

Манчестър Сити се изкачи до третото място в класирането след измъчено 1:0 над Брайтън. Тимът на Пеп Гуардиола има 32 точки от 16 мача. Ливърпул е втори с 33 точки от 17 срещи. Лидерът Манчестър Юнайтед е с 36 точки от 17 мача.

Сити записа 14-и пореден мач без загуба във всички турнири и четвърти пореден успех във Висшата лига. Голът вкара Фил Фоудън в края на първата част след пас на Де Бройне. Фоудън вече има 8 попадения през сезона и е водещият реализиратор на тима.

Домакините имаха няколко положения да увеличат аванса си. Марез стреля в аут, Санчес спаси удара на Гюндоган, а пък Бернардо Силва уцели гредата. Освен това Стърлинг пропусна дузпа в добавеното време. Тя беше отсъдена за нарушение срещу Де Бройне.

Брайтън записа девети пореден мач без победа и остава опасно близо до зоната на изпадащите.

В другия мач снощи Фулъм и Тотнъм направиха 1:1. Хари Кейн откри за шпорите в 25-ата минута след центриране на Регуилон. Фулъм обаче заслужено изравни четвърт час преди края. Луукман центрира и Кавалеро пак с глава вкара за 1:1.

В добавеното време Регуилон вкара втори гол за Тотнъм. Той обаче беше отменен заради засада на Сон.