Манчестър Сити - Динамо

Сити и ПСЖ се поизмъчиха, но биха

Манчестър Сити и ПСЖ се измъчиха, но взеха победи и във вторите си мачове в груповата фаза на Шампионската лига. Първенецът на Англия победи упорития Динамо Загреб с 2:0. Този на Франция – Галатасарай с 1:0.

Стърлинг вдъхнови Сити

Тимът на Пеп Гуардиола нападаше, но Динамо се бранеше. Докато на терена не се появи резервата Рахийм Стърлинг. Той вкара първия гол в 66-ата минута след пас на Марез. И изведе резервата Фоудън, за да направи 2:0 в добавеното време. Така той има участие в 18 гола в последните 16 домакинства на небесносините в турнира.

Домакините всъщност пропиляха поне пет чисти положения и можеха много по-рано да ликуват. При това дори без контузения Де Бройне, който все още не е ясно колко дълго ще отсъства.

ПСЖ пак печели с 1:0

Единственият гол срещу Галатасарай бе дело на Мауро Икарди. Това бе първи гол на аржентинеца за френския клуб. И първо негово попадение въобще от 19 май насам. Така френският тим записа първа победа в турнира в Турция. Галатасарай записа шести мач от последните седем без вкаран гол.

ПСЖ пък спечели за четвърти път в последните си шест мача с 1:0. Двете изключения са успехът над Реал Мадрид с 3:0 в Шампионската лига и загубата с 1:2 от Реймс в Лига 1. В три от тези четири срещи автор на победния гол бе Неймар. Бразилецът обаче не игра в Истанбул заради наказание.