Олимпиакос - Манчестър Сити

Сити се класира за елиминациите в Шампионската лига

Манчестър Сити стана петият отбор, класирал се за елиминациите в Шампионската лига. Вчера това направиха Челси, Севиля, Ювентус и Барселона.

Сити се нуждаеше от точка, за да продължи напред, но взе три във визитата си на Олимпиакос. Тимът на Пеп Гуардиола спечели с 1:0 след гол на Фил Фоудън в 36-ата минута. Фоудън се разписа след пас на Стърлинг. Това е седмо попадение за него в 10 срещи в турнира.

Англичаните доминираха тотално. Олимпиакос остана без точен удар. Първото докосване на играч на гръцкия тим до топката в наказателното поле на гостите пък беше в 88-ата минута. Небесносините имаха 22 удара към вратата, а Гюндоган и Бернардо Силва изпуснаха отлични положения. Де Бройне беше извън състава на Пеп Гуардиола – той получи почивка. В игра обаче се завърна Серхио Агуеро, макар и за последните 13 минути.